Jak złożyć podanie na studia licencjackie

Poniższe dane do aplikacji można przesyłać e-mailem.

Kiedy zdecydujesz się złożyć podanie na studia, prosimy o przesłanie na e-maila biuro@brytanka.com poniższych danych. Wówczas wypełnimy i wyślemy za za Ciebie formularz aplikacyjny. Przy wysyłaniu aplikacji online pobierana jest (przez UCAS) opłata rejestracyjna w wysokości 20 funtów przy wyborze 1 kierunku lub 26 funtów przy wyborze 2-5 kierunków (w okresie 3 naboru opłata wynosi 26 funtów niezależnie od ilości kierunków). Możemy dokonać opłaty za Ciebie a następnie po wysłaniu podania i przesłaniu Ci potwierdzenia poprosimy o zwrot równowartości odpowiedniej kwoty w złotówkach na nasze konto.

Podanie można składać zanim będą znane wyniki z matury. Najpierw zostanie się przyjętym warunkowo (na podstawie poniższych danych), a po dosłaniu wyników z matury otrzymuje się ofertę bezwarunkowego przyjęcia.

Dane potrzebne do podania aby zacząć studia we wrześniu 2024

 • Nazwa uczelni i kierunki studiów, na które chcemy aplikować.
 • Dane osobowe: Imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania i do korespondencji (oba z nazwą województwa), email, tel.stacj., tel.kom.
 • Szkoła średnia/wyższa: Nazwa szkoły, od kiedy do kiedy uczęszczana, przedmioty z matury i poziomy, oceny (jeśli już wiadome). W przypadku szkoły wyższej: kierunek studiów i ocenę końcową jeśli jest znana.
 • List motywacyjny w języku angielskim w wersji elektronicznej czyli: ile mam lat, co obecnie robię, jaki kierunek chcę studiować i dlaczego, jakie mam plany na przyszłość związane z kierunkiem, pochwalić się wszystkimi osiągnięciami/doświadczeniami na różnych polach zainteresowań jeśli takie się posiada, a zwłaszcza związanych z kierunkiem studiów, warto też podkreślić dlaczego wybrało się daną uczelnię.
 • List referencyjny.
  List w języku angielskim czyli opinia o Pani/Panu osoby, która nas uczy bądź uczyła (wychowawca, nauczyciel, anglista, korepetytor, wykładowca itp) W liście powinno być: jak długo i skąd nauczyciel Panią/Pana zna, co nauczyciel myśli o Pani/Panu jako o uczennicy/studentce, jako o osobie (np. przyjacielska, pomocna innym, komunikatywna). Warto podkreślić cechy takie jak determinacja w dążeniu do celu, pracowitość, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność odnalezienia się w nowych warunkach, jeśli oczywiście takie się posiada. Można też napisać o zainteresowaniach kandydata na studia związanych z wybranym kierunkiem studiów.
  Referencje prosimy zapisać w wersji elektronicznej wpisanej w Wordzie lub bezpośrednio w emailu (nie wymagana jest pieczątka ani podpis, ale telefon kontaktowy oraz email do opiniodawcy jest wskazany).
 • Dane opiniodawcy: Imię nazwisko, stanowisko, nazwa, adres szkoły, w której uczy lub inny adres do korespondencji oraz tel. szkoły/inny do kontaktu oraz email opiniodawcy.
 • Skan lub zdjęcie świadectwa maturalnego jeśli posiadasz już wyniki matur.
 • Certyfikat językowy.Czesne za studia licencjackie w Anglii i Walii

Nie musisz płacić sam za studia jeśli posiadasz pre settled lub settled status. Rządy Anglii i Walii zapewniają pożyczkę w wysokości 9250 tys. funtów na każdy rok studiów na pokrycie czesnego na okres całych studiów. Fundusze te przyznawane są każdemu aplikantowi ze statusem pre settled lub settled w formie pożyczki, która może być bezzwrotna.

Pożyczka ta może okazać się bezzwrotna w zależności od przyszłych zarobków absolwenta. Jeśli zarobki absolwenta po skończeniu studiów nie przekroczą 25 tysięcy funtów rocznie w Wielkiej Brytanii lub 9825 funtów rocznie w Polsce, to tych pieniędzy nie trzeba będzie oddawać. Taka sama zasada obowiązuje w przypadku rezygnacji w trakcie studiów. Czesne co roku może wzrosnąć o % inflacji.


Przykład spłaty pożyczki:

 • na każdy rok studiów pożyczamy na przykład 9000 funtów na czesne
 • czas trwania studiów: 3 lata
 • roczny zarobek absolwenta po studiach w UK: 27 tysięcy funtów
 • miesięczna rata spłaty: 15 funtów (można spłacać pożyczkę w większych ratach lub od razu w całości)

Po 30 latach zobowiązanie jest umarzane. Podania o pożyczkę można składać już od kwietnia.

Oprocentowanie pożyczki na czesne:

 • Podczas studiów pożyczka ma stałe oprocentowanie 3% + inflacja
 • Po zakończeniu studiów pożyczka:
  • nie jest oprocentowana komercyjnie (tylko inflacja) poniżej zarobków absolwenta: 25 tysięcy funtów rocznie w UK lub 9825 funtów w Polsce
  • jest oprocentowana poniżej 3% + inflacja dla zarobków od 25 tysięcy funtów do 40 tysięcy funtów rocznie
  • jest oprocentowania 3% + inflacja dla zarobków powyżej 40 tysięcy funtów rocznie

Źródło informacji.
Dodatkowe fundusze na utrzymanie podczas studiów w Anglii

Maksymalnie 8700 funtów pożyczki na utrzymanie na każdy rok studiów w Chichester, Liverpool, Leicester i Coventry dla osób, które:

 • będą w miejscu studiów już w czasie wakacji lub wcześniej
 • podejmą zatrudnienie podczas studiów
 • gdy dochód rodziców nie przekracza 25 tysięcy funtów rocznie otrzymuje się pełną pożyczkę
 • gdy dochód rodziców jest pomiędzy 25 a 40 tysięcy funtów rocznie otrzymuje się częściową pożyczkę

Pożyczka jest na takich samych korzystnych zasadach finansowych jak pożyczka na czesne. Szczegóły tutaj.

Wszyscy nasi aplikanci, którzy podejmą studia otrzymają od nas formularz aplikacyjny, szczegółowe zasady aplikowania i wszelką pomoc w aplikacji o te stypendia.

Podane kryteria są ogólne. Szczegóły poprzez kontakt z firmą.