Koszty utrzymania podczas studiów  (Uniwersytet Coventry)

Coventry i okoliczne miasteczka należą do regionu o niskich kosztach utrzymania. Najczęściej Polak na utrzymanie wydaje ok. 450 f miesięcznie (pokój, jedzenie, rozrywka). Ale są i tacy co wydają mniej a są i tacy co wydają więcej więc podajemy widełki miesięczne: 300 f- 600 f. Kwota zależy głównie od tego ile płaci się za wynajem pokoju i ile wydaje się na rozrywkę czyli głównie płatne kluby (ok. 5 f wstęp). Poniżej kalkulacja szczegółowa.

 • Pokój na stancji

  Ceny w przedziale 40 f za tydzień do średnio 60 f za tydzień. Są też droższe pokoje, ale zwykle w tym przedziale Polacy znajdują zakwaterowanie. Każdy aplikujący dostanie wykaz stron z dobrymi ofertami pokoi do wynajęcia i informacją jak szukać i na co zwrócić uwagę. Skontaktujemy też osoby z Polski, które chciałyby razem wynająć mieszkanie.

 • Pokój w akademiku

  Cena w przedziale 100 f za tydzień do 140 f za tydzień. Zainteresowanym wyślemy opis akademików do wyboru i szczegóły związane z aplikowaniem. Większość Polaków wybiera jednak tańsze pokoje na stancji.

 • Jedzenie i rozrywka

  25 f - 50 f tygodniowo (w tym przedziale zwykle mieszczą się Polacy). Zakupy robimy zwykle w Tesco, Lidl, Asda, Iceland (tanie produkty mrożone).

 • Transport lokalny

  Ze względu na bliskość centrum miasta i Uniwersytetu nie trzeba korzystać z transportu lokalnego.