Jak złożyć podanie na studia licencjackie  (wszystkie uczelnie)

Poniższe dane do aplikacji można przesyłać e-mailem.

Kiedy zdecydujesz się złożyć podanie na studia, prosimy o przesłanie na e-maila biuro@brytanka.com poniższych danych. Wówczas wypełnimy i wyślemy za za Ciebie formularz aplikacyjny. Przy wysyłaniu aplikacji online pobierana jest (przez UCAS) opłata rejestracyjna w wysokości 18 funtów przy wyborze 1 kierunku lub 24 f przy wyborze 2-5 kierunków (w okresie 3 naboru opłata wynosi 24 funty niezależnie od ilości kierunków). Możemy dokonać opłaty za Ciebie a następnie po wysłaniu podania i przesłaniu Ci potwierdzenia poprosimy o zwrot równowartości odpowiedniej kwoty w złotówkach na nasze konto.

Podanie można składać zanim będą znane wyniki z matury. Najpierw zostanie się przyjętym warunkowo (na podstawie poniższych danych), a po dosłaniu wyników z matury otrzymuje się ofertę bezwarunkowego przyjęcia.

Dane potrzebne do podania

 • Nazwa uczelni i kierunki studiów, na które chcemy aplikować.
 • Dane osobowe: Imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania i do korespondencji (oba z nazwą województwa), email, tel.stacj., tel.kom.
 • Szkoła średnia/wyższa: Nazwa szkoły, od kiedy do kiedy uczęszczana, przedmioty z matury i poziomy, oceny (jeśli już wiadome). W przypadku szkoły wyższej: kierunek studiów i ocenę końcową jeśli jest znana.
 • List motywacyjny w języku angielskim w wersji elektronicznej czyli: ile mam lat, co obecnie robię, jaki kierunek chcę studiować i dlaczego, jakie mam plany na przyszłość związane z kierunkiem, pochwalić się wszystkimi osiągnięciami/doświadczeniami na różnych polach zainteresowań jeśli takie się posiada, a zwłaszcza związanych z kierunkiem studiów, warto też podkreślić dlaczego wybrało się daną uczelnię.
 • List referencyjny.
  List w języku angielskim czyli opinia o Pani/Panu osoby, która nas uczy bądź uczyła (wychowawca, nauczyciel, anglista, korepetytor, wykładowca itp) W liście powinno być: jak długo i skąd nauczyciel Panią/Pana zna, co nauczyciel myśli o Pani/Panu jako o uczennicy/studentce, jako o osobie (np. przyjacielska, pomocna innym, komunikatywna). Warto podkreślić cechy takie jak determinacja w dążeniu do celu, pracowitość, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność odnalezienia się w nowych warunkach, jeśli oczywiście takie się posiada. Można też napisać o zainteresowaniach kandydata na studia związanych z wybranym kierunkiem studiów.
  Referencje prosimy zapisać w wersji elektronicznej wpisanej w Wordzie lub bezpośrednio w emailu (nie wymagana jest pieczątka ani podpis, ale telefon kontaktowy oraz email do opiniodawcy jest wskazany).
 • Dane opiniodawcy: Imię nazwisko, stanowisko, nazwa, adres szkoły, w której uczy lub inny adres do korespondencji oraz tel. szkoły/inny do kontaktu oraz email opiniodawcy.
 • Skan lub zdjęcie świadectwa maturalnego jeśli posiadasz już wyniki matur.


Czesne za studia licencjackie

Tutaj przeczytasz ile wynosi czesne za studia w Anglii i Walii, w jakiej formie przyznawane są rządowe fundusze na czesne, jakie jest oprocentowanie pożyczki i zasady jej spłaty.

Rządowe fundusze dla rozpoczynających studia w latach 2019/2020 są zapewnione na cały okres studiów.


Czesne w Anglii i Walii - rządowe poźyczki na czesne.

Czesne za studia magisterskie


Rządowe fundusze na studia magisterskie i podyplomowe w Anglii i Walii

Stypendia na studia licencjackie

Z okazji naszych 10 urodzin
100 funtów kieszonkowego na start dla naszych aplikantów

czyli osób, których aplikacja na studia na rok akademicki 2019/2020 r zostanie złożona do 15 stycznia 2019
przez biuro Brytanka i które rozpoczną studia na jednej z naszych uczelni jesienią 2019.

* Jednorazowe kieszonkowe wydane będzie w listopadzie 2019 przelewem na konto.
* Jeśli ktoś samodzielnie aplikował to prosimy o kontakt.


University of South Wales - stypendia uczelniane
Aberystwyth University - stypendia uczelniane
Coventry University - stypendia uczelniane

Dodatkowe fundusze na utrzymanie podczas studiów w Anglii


Dodatkowe fundusze na utrzymanie podczas studiów w Anglii

Maksymalnie 8700 funtów pożyczki na utrzymanie na każdy rok studiów w Chichester, Liverpool, Leicester i Coventry dla osób, które:

 • będą w miejscu studiów już w czasie wakacji lub wcześniej
 • podejmą zatrudnienie podczas studiów
 • gdy dochód rodziców nie przekracza 25 tysięcy funtów rocznie otrzymuje się pełną pożyczkę
 • gdy dochód rodziców jest pomiędzy 25 a 40 tysięcy funtów rocznie otrzymuje się częściową pożyczkę

Pożyczka jest na takich samych korzystnych zasadach finansowych jak pożyczka na czesne. Szczegóły tutaj.

Wszyscy nasi aplikanci, którzy podejmą studia otrzymają od nas formularz aplikacyjny, szczegółowe zasady aplikowania i wszelką pomoc w aplikacji o te stypendia.

Podane kryteria są ogólne. Szczegóły poprzez kontakt z firmą.