Jak złożyć podanie na studia licencjackie  (wszystkie uczelnie)

Poniższe dane do aplikacji można przesyłać e-mailem.

Kiedy zdecydujesz się złożyć podanie na studia, prosimy o przesłanie na e-maila biuro@brytanka.com poniższych danych. Wówczas wypełnimy i wyślemy za za Ciebie formularz aplikacyjny. Przy wysyłaniu aplikacji online pobierana jest (przez UCAS) opłata rejestracyjna w wysokości 13 funtów przy wyborze 1 kierunku lub 24 f przy wyborze 2-5 kierunków (w okresie 3 naboru opłata wynosi 24 funty niezależnie od ilości kierunków). Możemy dokonać opłaty za Ciebie a następnie po wysłaniu podania i przesłaniu Ci potwierdzenia poprosimy o zwrot równowartości odpowiedniej kwoty w złotówkach na nasze konto.

Podanie można składać zanim będą znane wyniki z matury. Najpierw zostanie się przyjętym warunkowo (na podstawie poniższych danych), a po dosłaniu wyników z matury otrzymuje się ofertę bezwarunkowego przyjęcia.

Dane potrzebne do podania

 • Nazwa uczelni i kierunki studiów, na które chcemy aplikować.
 • Dane osobowe: Imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania i do korespondencji (oba z nazwą województwa), email, tel.stacj., tel.kom.
 • Szkoła średnia/wyższa: Nazwa szkoły, od kiedy do kiedy uczęszczana, przedmioty z matury i poziomy, oceny (jeśli już wiadome). W przypadku szkoły wyższej: kierunek studiów i ocenę końcową jeśli jest znana.
 • List motywacyjny w języku angielskim w wersji elektronicznej czyli: ile mam lat, co obecnie robię, jaki kierunek chcę studiować i dlaczego, jakie mam plany na przyszłość związane z kierunkiem, pochwalić się wszystkimi osiągnięciami/doświadczeniami na różnych polach zainteresowań jeśli takie się posiada, a zwłaszcza związanych z kierunkiem studiów, warto też podkreślić dlaczego wybrało się daną uczelnię.
 • List referencyjny.
  List w języku angielskim czyli opinia o Pani/Panu osoby, która nas uczy bądź uczyła (wychowawca, nauczyciel, anglista, korepetytor, wykładowca itp) W liście powinno być: jak długo i skąd nauczyciel Panią/Pana zna, co nauczyciel myśli o Pani/Panu jako o uczennicy/studentce, jako o osobie (np. przyjacielska, pomocna innym, komunikatywna). Warto podkreślić cechy takie jak determinacja w dążeniu do celu, pracowitość, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność odnalezienia się w nowych warunkach, jeśli oczywiście takie się posiada. Można też napisać o zainteresowaniach kandydata na studia związanych z wybranym kierunkiem studiów.
  Referencje prosimy zapisać w wersji elektronicznej wpisanej w Wordzie lub bezpośrednio w emailu (nie wymagana jest pieczątka ani podpis, ale telefon kontaktowy oraz email do opiniodawcy jest wskazany).
 • Dane opiniodawcy: Imię nazwisko, stanowisko, nazwa, adres szkoły, w której uczy lub inny adres do korespondencji oraz tel. szkoły/inny do kontaktu oraz email opiniodawcy.
 • Skan lub zdjęcie świadectwa maturalnego jeśli posiadasz już wyniki matur.


Czesne za studia licencjackie

Tutaj przeczytasz ile wynosi czesne za studia w Anglii i Walii, w jakiej formie przyznawane są rządowe fundusze na czesne, jakie jest oprocentowanie pożyczki i zasady jej spłaty.

Czesne w Anglii i Walii - rządowe poźyczki na czesne.Dodatkowe fundusze na utrzymanie podczas studiów w Anglii

Nowość 2016
Max. 8200 funtów pożyczki na utrzymanie na każdy rok studiów w Chichester, Liverpool i Coventry dla osób, które:

 • będą w miejscu studiów już w czasie wakacji lub wcześniej
 • podejmą zatrudnienie podczas studiów
 • dochód rodziców nie przekracza 60 tyś. funtów rocznie

Pożyczka jest na takich samych korzystnych zasadach finansowych jak pożyczka na czesne. Szczegóły tutaj.

Wszyscy nasi aplikanci, którzy podejmą studia otrzymają od nas formularz aplikacyjny, szczegółowe zasady aplikowania i wszelką pomoc w aplikacji o te stypendia.

Podane kryteria są ogólne. Szczegóły poprzez kontakt z firmą.